W Kazimierzu Dolny jest już wiele pensjonatów, hoteli …i bardzo dobrze, bo to Renesansowe miasteczko ma swój wyjątkowy klimat, nie tylko z powodu warunków klimatycznych i położenia, ale również z powodu atmosfery artystycznej panującej w tym miejscu.

Specyfika kazimierskiego klimatu wpływa bardzo korzystnie na jego mieszkańców. Ludzie ci żyją we własnym rytmie, przepełnieni jednak pozytywną energią miejsca, w którym mieszkają.

Od blisko 40 lat odwiedzam to małe, urokliwe miasteczko. Na moich oczach zmieniało się i piękniało.

Z biegiem lat wraz z rozwojem turystyki, rozwijała się też baza noclegowa w Kazimierzu Dolnym.

Mieszkałam tam w różnych miejscach przez lata, ale korzenie zapuściłam dopiero na ul. Lubelskiej pod nr 40A.

Znałam to miejsce od lat. Idąc ul. Lubelską  od Rynku, z  przyjemnością  patrzyłam na elegancki, zawsze czysty domek, z kwiatami na ganku, w dole, po prawej stronie za Przychodnią, przy którym zawsze krzątała się starsza pani i sympatyczny starszy pan.

Przez długi czas obserwowałam też zmagania gospodyni, córki starszych państwa, z budową pensjonatu. Ta wspaniała i dzielna kobieta nawet będąc w ciąży, sama nadzorowała budowę budynku. I powstał w końcu bardzo piękny, ciekawie położony na skarpie, dwie minuty drogi od Rynku,  pensjonat „Willa Viola”. Wyglądał imponująco i drogo, więc mimo, iż bardzo mi się podobał nie próbowałam w nim zamieszkać.

Przypadek zrządził jednak, że byłam do tego zmuszona i moje zaskoczenie było przeogromne.

Pensjonat okazał się w środku równie elegancki, jak z zewnątrz, ale ceny wcale nie były wygórowane, a obsługa i warunki na najwyższym poziomie.

Piękne wnętrza pokoi i korytarzy, w których w każdym miejscu czuje się troskę wspaniałej gospodyni o komfort wypoczynku gości i o wyjątkowy nastrój.

Gospodyni pensjonatu, pani Wiola to wspaniały, wyjątkowo wrażliwy i empatyczny człowiek, który poświęcił się całkowicie swojej pracy, a właściwie uszczęśliwianiu gości swojego pensjonatu.

Zawsze miła, uśmiechnięta i życzliwa, stara się o każdej porze sprostać wymaganiom pensjonariuszy. A nawet wyprzedza je, bo każdy, kto przebywał w pensjonacie „Willa Viola „ czuje się dosłownie obsłużony po królewsku. Gospodyni wraz z mężem wykazują niespotykaną wręcz troskę o komfort wypoczynku swoich gości.

Pokoje w pensjonacie urządzone są bardzo gustownie, a obsługa pensjonatu dba o to, by niczego w nich gościom nie zabrakło. Każdy pokój ma wygodne, solidne łoże małżeńskie, telewizor LCD, elegancką łazienkę  z prysznicem. Do dyspozycji gości jest aneks kuchenny i lodówki na piętrach. Niektóre pokoje posiadają wygodne balkoniki, co pozwala gościom na rozkoszowanie się powietrzem kazimierskim. Gospodarze zawsze dbają o świeże ręczniki, czystą  pościel i regularne sprzątanie pokoi. Dbają również o miłe dla  gości oka  otoczenie. Na korytarzach pensjonatu, ozdobionych pięknymi obrazami widoków Kazimierza Dolnego, wieczorami płoną nastrojowo świeczki. Można również spędzić czas w zieleni przed domem w wygodnych fotelach przy kawie.

Tradycją tego miejsca są dekoracje okazjonalne pokoi. Pary zakochanych, w różnym wieku, przyjeżdżają tu właśnie, by przeżyć niezapomniane chwile dzięki staraniom gospodarzy, którzy organizują w pokojach przepiękne dekoracje z okazji oświadczyn, rocznic, imienin, urodzin i innych.

Wnętrza pokoi na ten czas dekorowane są płatkami pachnących cudownie kolorowych  róż, świeczkami. Na stoliku pojawiają się piękne kieliszki, wino lub szampan według życzenia. W tle płynie nastrojowa muzyka.

Pod wrażeniem takiej niespodzianki niejednej pani zmiękło serce i wypowiedziała wyczekiwane przez ukochanego słowo „TAK”.

Na terenie posesji znajduje się wypożyczalnia rowerów i quadów, więc rozrywka jest zapewniona dla każdego. Pensjonat dysponuje własnym parkingiem. Dosłownie o parę kroków jest Przychodnia, a trochę dalej sklep spożywczy i fryzjer. Dwie minuty drogi i jesteśmy już na kazimierskim Rynku. Wszędzie blisko.

„Willa Viola” to wyjątkowy pensjonat. Gospodarze naprawdę dbają o swoich gości i o ich wygodę.

Dlatego zawsze goście tutaj wracają kolejny, kolejny i…kolejny raz...

Zapraszam do cudownego miejsca w cudownym miasteczku...

http://www.willaviola.infoturystyka.pl/

 

 

 

 

 

Licznik odwiedzin:

Darmowy licznik odwiedzin

 

 


 

 

katalog stron

 

KONTAKT:

adres mail : max.mila@op.pl

 max.mila@op.pl

 

 Powered by: www.cdx.pl